به دنبال رفع مشکل اخذ مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد کشور هستیم
به دنبال رفع مشکل اخذ مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد کشور هستیم
دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی گفت: هدف ما تبدیل مناطق آزاد به بهشت سرمایه‌گذاران است و به دنبال آن هستیم با رفع مشکلات موجود، سرمایه گذاران داخلی و خارجی را به مناطق آزاد دعوت کنیم.

به گزارش پایگاه خبری رشتستان به نقل از  مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی به نقل از فرینا، حجت الله عبدالملکی شامگاه سه شنبه ۸آدر ۱۴۰۱-  در نشست با سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی منطقه آزاد انزلی با تقدیر از تلاش و فعالیت اقتصادی سرمایه گذاران فعال این منطقه، اظهار داشت: منطقه آزاد ادبیات، اصل، اساس، قاعده و قانونی دارد که در تفکر انقلاب اسلامی هم ذیل اقتصاد مقاومتی تعریف شده است و مقام معظم رهبری به کارکرد مناطق آزاد، صادرات و تولید و سرمایه گذاری خارجی برآمده از اقتصاد مقاومتی اشاره دارند.

 عبدالملکی، رفع مشکل مالیاتی و ارزش افزوده را از اولویت های دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد عنوان کرد و گفت: این مسأله باید به طور قانونی حل شود و پیگیری ما در این زمینه ادامه دارد. این اعتقاد دینی ما است که اگر قانونی گذاشتیم که امتیاز و یا مشوقی برای مناطق آزاد ایجاد کرد هر قانون، آیین نامه و بخشنامه ای که حتی یک درصد آن مزیت را کمرنگ کند مصداق عینی نقض حق الناس است و در محضر خداوند باید پاسخ گو باشیم.

وی تاکید کرد: دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کمیته ویژه‌ای برای این موضوع در نظر گرفت که هر قانون و مقرراتی که معارض و نافی است به صورت قانونی برطرف شود.

**تشکیل اتاق فکر متشکل از فعالان اقتصادی منطقه آزاد انزلی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی نیز در این جلسه از تشکیل اتاق فکری متشکل از ۲۰ نفر از فعالان اقتصادی در منطقه آزاد انزلی خبر داد و افزود: بزودی ابلاغ اعضای این‌اتاق فکر صادر می شود تا از نظرات کمی و کیفی این فعالان اقتصادی در پیشبرد اهداف منطقه آزاد انزلی بهره گرفته شود.

عیسی فرهادی لایحه توسعه منطقه آزاد انزلی را از اولویت های این سازمان اعلام و عنوان کرد: ظرفیت سرمایه گذاری منطقه آزاد انزلی در بخش صنعت تمام شده و بخش تجاری نیز روزهای پایانی خود را طی می کند. الحاق سه شهرک صنعتی مهم و فرودگاه از ضروریات این‌منطقه بشمار می رود.

فرهادی ادامه داد: در هشت ماه گذشته در بخش گردشگری هشت میلیون نفر به این منطقه سفر کردند که این ظرفیت تا ۲۰ میلیون نفر قابل افزایش است.

وی تاکید کرد: منطقه آزاد انزلی بدنبال انحلال ارزش افزوده است. به طور قطع با کمک مسئولان این اتفاق در مناطق آزاد محقق خواهد شد و امید است در سال آتی این مشکلات برطرف شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی خاطر نشان کرد: معتقدیم حیات مناطق آزاد به وجود فعالان اقتصادی بستگی دارد و هرچه این فعالان پرتلاش تر باشند منطقه آزاد شاداب تر خواهد بود در غیر اینصورت فلسفه وجودی منطقه آزاد جایگاهی ندارد.

«حجت الله عبدالملکی»، دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی، روز سه شنبه (۸آذرماه) به منظور بازدید از پروژه های سرمایه گذاری، عمرانی و بندری به منطقه آزاد انزلی سفر کرد.

  • منبع خبر : منطقه آزاد انزلی