۱۵۷ کیلومتر از انهار اصلی اولویت دار گیلان تاکنون لایروبی شده اند
۱۵۷ کیلومتر از انهار اصلی اولویت دار گیلان تاکنون لایروبی شده اند
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل آب منطقه ای گیلان از لایروبی 157 کیلومتر از انهار اصلی و در اولویت لایروبی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رشتستان به نقل از روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای گیلان؛ وحید خرّمی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل این شرکت با اعلام این خبر گفت: لایروبی انهار اصلی به منظور تسهیل و تسریع در امر آبرسانی در فصل زراعی از برنامه ها و پروژه های مهم هر ساله آب منطقه ای گیلان است که در اسفند هر سال آغاز و تا پیش از آبگذاری کانال ها ، مجاری آبی و انهار در اردیبهشت سال بعد ادامه می یابد .

مدیرعامل آب گیلان افزود: به منظور عبور با تنش آبی کمتر از فصل زراعی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ لایروبی ۵۰۰ کیلومتر از انهار اصلی در گیلان هدف گذاری شده که از این میزان تا به امروز ششم فروردین سال جاری، ۱۵۷ کیلومتر لایروبی شده است.

خرّمی ادامه داد : عملیات لایروبی در شهرستان های لنگرود، آستانه اشرفیه، تالش و آستارا از زمانبندی جلوتر و در دیگر شهرستانهای گیلان نیز بر اساس برنامه و زمانبندی بی وقفه در حال انجام است.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل آب منطقه ای گیلان در پایان گفت: به کشاورزان محترم گیلانی اطمینان می دهم که مانند سالهای گذشته در کنار شان هستیم و تمام تلاش خود را مصروف خدمت رسانی به این عزیزان خواهیم نمود و همچنین از کشاورزان پر تلاش گیلانی می خواهم که نسبت به لایروبی انهار آبرسان بین مزارع خود اقدام و از ظرفیت منابع آبی محلی و بارش های بهاری برای انجام شخم زمین های زراعی خود استفاده نمایند.

  • منبع خبر : آب منطقه ای گیلان