۲ پست اسکله دلفین و خطوط لوله انتقال فرآورده های فله مایع در مجتمع بندری انزلی به بهره‌برداری رسید
۲ پست اسکله دلفین و خطوط لوله انتقال فرآورده های فله مایع در مجتمع بندری انزلی به بهره‌برداری رسید
با حضور رئیس جمهور به صورت کنفرانسی ۲ پست اسکله دلفین و خطوط لوله انتقال فرآورده های فله مایع با اشتغالزایی ۹۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در مجتمع بندری انزلی به بهره برداری رسید.
به گزارش پایگاه خبری رشتستان به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، دکتر حمیدرضا آبایی،پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه همزمان با افتتاح پروژه‌های استان گیلان به صورت ویدیو کنفرانسی توسط رئیس جمهور، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از دستورات دولت مردمی استفاده از زیرساخت‌های بنادر انزلی در ترانزیت کالا بود که با اقداماتی که در سال‌های اخیر در بخش حمل و نقل همه کالاها انجام گرفت زیرساخت‌های خوبی در مجتمع بندری انزلی ایجاد شد.
وی با اشاره به اینکه در حمل فله مایع بندر انزلی جایگاه خوبی در ترانزیت مواد سوختی داشت، افزود: با توجه به اقدامات انجام شده شاهد افتتاح ۲ پست اسکله دلفین در بندر انزلی هستیم.
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه برای این اسکله‌ها که مواد سوختی و فله مایع را ترانزیت می‌کنند ۴۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان بنادر و دریانوردی هزینه شده است، خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری از خط لوله این ۲ پست اسکله مواد سوختی و فله مایع به مخازن خارج از شهر انزلی انتقال می‌یابد.
آبایی با تاکید بر اینکه این کار با اعتباری بالغ بر ۶۵۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی انجام شده است، گفت: طول این خط لوله ۷.۵ کیلومتر است و اسکله‌های دلفین بندر انزلی را به مخازن سوختی و روغنی انتقال می‌دهد و به این ترتیب شرایطی در بندر انزلی فراهم می‌شود که مواد سوختی و خطرناک که وارد مجتمع بندری انزلی می شوند مستقیما به خارج از محدوده شهری انتقال یابند.
وی با بیان اینکه پیش از این اتصال به مخازن، مواد سوختی و فله مایع از مجتمع بندری و در محدوده شهر انزلی به صورت حمل یکسره انجام می‌شد که با خطراتی نیز همراه بود، تصریح کرد: با استفاده از خط لوله‌ای که با سرمایه‌گذاری ۶۵۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی انجام شد کشتی پس از پهلودهی به اسکله‌های دلفین مستقیماً به خطوط لوله انتقال و از آنجا به مخازن وصل می‌شوند.
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه با بهره برداری این ۲ پست اسکله دلفین و خطوط لوله انتقال فرآورده های فله مایع موجب اشتغالزایی ۹۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم می شود، عنوان داشت: از این مخازن می‌توان برای مواد فله مایع روغنی و سوختی استفاده کرد و امیدواریم با بهره‌برداری از این پروژه‌ها شرایطی فراهم شود که انزلی به جایگاه اصلی خود در ترانزیت مواد نفتی که از سال‌های قبل در دریای خزر متوقف شده بود برسد.
۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۱:۲۹
  • بهره برداری از ۲ پست اسکله دلفین و خطوط لوله انتقال فرآورده های فله مایع در مجتمع بندری انزلی با حضور رئیس جمهور به صورتبهره برداری از ۲ پست اسکله دلفین و خطوط لوله انتقال فرآورده های فله مایع در مجتمع بندری انزلی با حضور رئیس جمهور به صورتبهره برداری از ۲ پست اسکله دلفین و خطوط لوله انتقال فرآورده های فله مایع در مجتمع بندری انزلی با حضور رئیس جمهور به صورتبهره برداری از ۲ پست اسکله دلفین و خطوط لوله انتقال فرآورده های فله مایع در مجتمع بندری انزلی با حضور رئیس جمهور به صورت

  • منبع خبر : بنادر و دریانوردی گیلان