گاز همه مناطق استان برقرار است
گاز همه مناطق استان برقرار است
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در گفتگو با برنامه رادیویی دریچه از برقراری جریان گاز در همه مناطق استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رشتستان به نقل از روابط عمومی گاز گیلان، روز دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲، عیسی جمال نیکویی مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان درخصوص وضعیت مصرف گاز در استان گفت: مشترکین گاز استان در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۲۳ میلیون مترمکعب گاز مصرف کرده‌اند که ۱۷ میلیون مترمکعب آن متعلق به بخش خانگی است.

وی با اشاره به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر تداوم سرمای هوا تا انتهای هفته، گفت: بر اساس پیش بینی‌ها مصرف گاز کل استان به ۲۷ میلیون مترمکعب و مصرف گاز بخش خانگی به حدود ۲۰ میلیون مترمکعب در شبانه روز افزایش خواهد یافت.

جمال نیکویی با بیان اینکه برای حفظ پایداری جریان گاز خانگی، بسیاری از صنایع و نیروگاه‌ها به سمت استفاده از سوخت دوم سوق داده شده‌اند، گفت: این ذخیره برای چند روز می‌تواند این بخش‌ها فعال نگه دارد فلذا از کلیه مردم فهیم گیلان تقاضا داریم تا با صرفه جویی و مدیریت مصرف گاز، به پایداری صنعت و اشتغال استان کمک کنند.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان از همه مردم درخواست کرد تا با رعایت دمای آسایش (۱۸ الی ۲۱ درجه)، استفاده از البسه ضخیم و زمستانی و خاموش کردن وسایل گرمایشی بلااستفاده، موجب پایدار ماندن شعله بخاری مصرف کنندگان گاز در انتهای شبکه گازرسانی شوند.

وی در پایان با بیان اینکه هیچگونه قطعی منطقه‌ای گاز در استان نداریم و فشار تمام مناطق برقرار است، گفت: اگر مصرف کنندگان با قطعی موردی مواجه شدند، می‌توانند با شماره ۱۹۴ تماس بگیرند و همکارانم در امداد و اتفاقات گاز به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی به مردم و مشترکین گرامی هستند.

  • منبع خبر : شرکت گاز گیلان