عرضه مکمل های ورزشی در فروشگاه ها و باشگاه های ورزشی غیر مجاز است
عرضه مکمل های ورزشی در فروشگاه ها و باشگاه های ورزشی غیر مجاز است
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر این که عرضه مکمل های ورزشی صرفا در داروخانه مجاز می باشد ، گفت: فروش این دسته از محصولات در فروشگاه ها و باشگاه های ورزشی غیرقانونی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان( وب دا) : دکتر سید مهدی موسوی- معاون غذاو دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان ،بر اساس دستورالعمل های وزارت بهداشت مکان مجاز عرضه مکمل های ورزشی و پودرهای انرژی زا داروخانه ها هستند و باشگاه ها و فروشگاه ها در سطح عرضه اجازه فروش کالاهای مذکور را ندارند.

وی افزود: مکمل های ورزشی مجاز اعم از تولید داخل و یا وارداتی می بایست دارای برچسب اصالت کالا باشد در غیر این صورت فرآورده غیر مجاز و قاچاق می باشد و از آنجائیکه مصرف این محصولات بدون مشاوره تخصصی می تواند آسیب های جدی برای مصرف کنندگان وارد نماید ، مکان عرضه مکمل های مجاز ورزشی داروخانه معرفی شده است.

دکتر موسوی در خاتمه یادآور شد : ورزشکاران و مصرف کنندگان می توانند اطلاعات مندرج بر روی برچسب اصالت را با استفاده از اپلیکیشن TTAC یا سامانه پیامکی ۲۰۰۰۸۸۲۲ استعلام و پس از تایید اصالت کالا آن را خریداری نمایند.

  • منبع خبر : دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان