رزمایش طرح نوروزی ۱۴۰۲ پلیس در گیلان
رزمایش طرح نوروزی ۱۴۰۲ پلیس در گیلان
استاندار گیلان گفت: چهارشنبه‌سوری و نوروزی بی دغدغه در استان برای مردم و گردشگران پیش بینی شده که با همکاری و تعامل همه مدیران، فرمانداران و شهرداران مهیا خواهد شد.

 به گزارش پایگاه خبری رشتستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت؛ دکتر‌ اسدالله عباسی صبح روز سه‌شنبه (۲۳ اسفندماه ۱۴۰۱) با همراهی دکتر حمید رضا امام پناهی فرماندار رشت در  «رزمایش طرح نوروزی ۱۴۰۲ که با شعار نوروزی متفاوت با پلیس مقتدر و حرفه‌ای» ضمن قدردانی از آنانی که برای حفظ سلامت و امنیت مردم تلاش می کنند، افزود:چهارشنبه سوری آئینی سنتی بجا مانده از پیشینیان است که امروز نحوه اجرایش متمایز شده و لازم است به شکلی برگزار شود که آسیبی به جان و مال مردم وارد نشود.

استاندار گیلان اظهار کرد: سال گذشته بعد از کرونا مسافران زیادی به استان سفر کردند و بر اساس رصد آمار در شش ماهه اول سال گذشته تنها نزدیک به ۴۲ میلیون مسافر فقط در استان اقامت داشتند؛ اینک درآستانه سال جدید، در دو سه روز اخیر ۱۶۷ هزار خودرو وارد استان شده است که براین اساس نوروز مملو از گردشگری برای استان پیش بینی می شود.

وی ضمن قدردانی از اقتدار و هوشیاری پلیس و نیروی انتظامی از مدیران، فرمانداران و شهرداران شهرستان های استان خواست: شرایط گذراندن تعطیلات نوروزی سرشار از آرامش را برای مردم و گردشگران مهیا کنند و زمینه معرفی و تسهیل اقامت در مقاصد گردشگری در ورودی هر شهر مهیا شود.

استاندار گیلان بر ایجاد بازارچه های صنایع دستی و فرآورده های بومی استان تاکید کرد و از همه دست اندرکاران خدمات رسان خواست کمک کنند تا مردم و مسافران دغدغه نداشته باشند.

  • منبع خبر : فرمانداری رشت