حوادث چهارشنبه سوری در گیلان ۱۳۰ مصدوم برجا گذاشت
حوادث چهارشنبه سوری در گیلان ۱۳۰ مصدوم برجا گذاشت
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: بر اساس آخرین آمار، چهارشنبه سوری در مجموع در استان ۱۳۰ مصدوم بر جاگذاشت.

به گزارش پایگاه خبری رشتستان به نقل از ایرنا – دکتر جمشید محمدی رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی گیلان روز چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۱  در این گفت و گو  با بیان اینکه از این تعداد ۹۲ مرد و ۳۸ نفر زن هستند، افزود: ۵۸ نفر دچار تروما، ۵۴ نفر سوختگی و ۱۸ نفر دچار بریدگی و پارگی عضو شدند.

وی افزود: از مجموع مصدومان ۶۴ نفر در بیمارستان های رشت و بقیه در سایر بیمارستان‌های استان از جمله پیروز لاهیجان، شهید بهشتی آستارا، بیمارستان بندرانزلی، امام حسن مجتبی (ع) فومن، غدیر سیاهکل و بیمارستان سلامت رستم آباد بستری شدند و ۲ نفر در محل توسط اورژانس درمان شدند.

محمدی خاطر نشان کرد: بیش از ۸۰ پایگاه اورژانس، اورژانس موتوری و اتوبوس‌آمبولانس برای خدمات رسانی در حوادث احتمالی در استان گیلان آماده باش بودند و از خدمات اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی گیلان بهره‌مند شدند.

آیین چهارشنبه سوری امسال افراد بیشتری را نسبت به سال گذشته راهی بیمارستان کرد، پارسال در این استان ۶۹ مصدوم ۴۷ نفر مرد و ۲۲ نفر زن طی این شب در حوادث دچار آسیب و صدمه شدند.

چهارشنبه سوری یکی از آیین های نوروز باستانی ایرانیان است که هر ساله در روزهای پایانی سال “شب چهارشنبه آخر سال” انجام می‌شود اما این سالها شکل و شمایلی متفاوت از رسم و رسوم معمول به خود گرفته و بویژه جوانان این شب را با وسایل آتش بازی خطرناک به پایان می رسانند.

  • منبع خبر : ایرنا