حمایت از فعالیت های هنری هر فرد توانخواه کمک به کشف استعداد و ارتقای سطح توانمندی او در جامعه است
حمایت از فعالیت های هنری هر فرد توانخواه کمک به کشف استعداد و ارتقای سطح توانمندی او در جامعه است
صبح روز ششم بهمن ماه، هیئت داوران ششمین جشنواره تئاتر منطقه ای افراد دارای معلولیت کاسپین با حضور در دفتر مدیریت اداره کل بهزیستی استان با سیدمهدی خدمت بین دانا مدیرکل و سایر مسئولین بهزیستی گیلان دیدار و طی نشستی در خصوص بازبینی آثار ششمین جشنواره تئاتر منطقه ای افراد دارای معلویت کاسپین گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه خبری رشتستان به نقل از روابط عمومی بهزیستی گیلان؛ سیدمهدی خدمت بین دانا مدیرکل سازمان در نشست با هیئت داوران ششمین جشنواره منطقه ای افراد دارای معلولیت کاسپین با بیان اینکه یکی از علمی ترین کارها در جهت توانمندی افراد دارای معلولیت اجرای برنامه های هنری و تئاتر می باشد عنوان کرد: حمایت از فعالیت های هنری توانخواهان مصداق کشف استعدادها و نبوغ و کمک به ارتقای سطح توانمندی آنان در جامعه است و برای پشتیبانی از فعالیت های هنری توانخواهان همه مسئولین و اقشار جامعه باید تلاش کنند.

وی در ادامه به مشکلات و کمبود امکانات برای فعالیت های هنری توانخواهان در گذشته اشاره کرد و گفت: یکی از نیازهای اصلی برای اجرای برنامه های هنری در اختیار داشتن امکانات است که در گذشته این مهم فراهم نبود اما با پیگیری های لازم مشکلات برطرف گردید و امروز شاهد هستیم که بسیاری از گروه های هنری توانخواهان از امکانات اداره کل بهزیستی گیلان بهره مند می شوند.

مدیرکل بهزیستی گیلان در پایان از میزبانی استان مازندران تشکر کرد و گفت: برگزاری چنین جشنواره هایی حس امیدواری و اشتیاق را در توانخواهان افزایش می دهد و امید است تا بازهم چنین برنامه هایی با عناوین مختلف در مقاطع مختلف سال تکرار شود.

همچنین پس از این نشست مدیر کل و سایر مسئولین بهزیستی گیلان با حضور در محل اجرای آثار از نزدیک هنرنمایی توانخواهان بهزیستی گیلان را مورد بازدید قرار دادند.

گفتنی است ششمین جشنواره تئاتر منطقه ای افراد دارای معلولیت کاسپین اسفندماه سال جاری به میزبانی استان مازندران و شهر بابلسر با اجرای ۱۰۶ اثر هنری در قالب نمایش کودک و نوجوان، تئاتر خیابانی، تئاتر صحنه و نمایشنامه نویسی برگزار می شود که توانخواهان استان گیلان با ۹ اثر هنری در زمینه های مختلف در این جشنواره به روی صحنه می روند.

  • منبع خبر : بهزیستی گیلان