تفاهمنامه ی احداث کارگاه خیاطی در هنرستان دخترانه شهدای گمنام شهرستان شفت امضاء شد
تفاهمنامه ی احداث کارگاه خیاطی در هنرستان دخترانه شهدای گمنام شهرستان شفت امضاء شد
تفاهمنامه ی احداث کارگاه خیاطی در هنرستان دخترانه شهدای گمنام شهرستان شفت چهارشنبه 19/05/1401 امضاء شد.

به گزارش پایگاه خبری رشتستان به نقل از روابط عمومی نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ در راستای اجرای سند تحول بنیادین آموزش ‌و پرورش، تفاهمنامه احداث کارگاه خیاطی در هنرستان دخترانه شهدای گمنام شهرستان شفت توسط خیّر نیک اندیش دکتر آزیتا محققیان با حضور مهندس علی دقیق مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان و مهندس سید احمد قدسی خورسند معاون مشارکتهای مردمی در دفتر مدیر کل امضاء شد.

مهندس علی دقیق مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان در مراسم امضای تفاهنامه کارگاه خیّری فوق، ضمن تحسین اقدام ارزشمند این بانوی خیِّر، بیان داشت: توسعه هنرستان ها و کارگاه های مختلف در راستای اجرای سند تحول بنیادین آموزش ‌و پرورش در اولویت برنامه های سازمان نوسازی مدارس کشور و این اداره کل می باشد.

وی با بیان اینکه امروز جامعه نیاز به گسترش رشته های مهارتی دارد،گفت: توسعه و گسترش هنرستان ها از سیاست‌های اصلی مقام عالی وزارت آموزش و پرورش بوده و باید مورد اهتمام جدی قرار گیرد.

مدیرکل نوسازی مدارس با اشاره به اینکه توسعه هنرستان‌ها نیاز به کمک جامعه بزرگ خیرین مدرسه‌ساز دارد، ابراز داشت: آموزش و پرورش هر کجا نیاز داشته باشد خیرین عاشقانه و خالصانه ورود می‌کنند، این نعمت بسیار بزرگی است که باید قدردان آن بود.

وی با بیان اینکه گسترش هنرستان‌ها یک از مهمترین راهکار های حل مشکل بیکاری جوانان تحصیل کرده است، اذعان داشت: ساخت و تجهیز هنرستان‌ها و افزایش مهارت‌آموزی در دستور کار این اداره کل بوده و به شدت مورد پیگیری می باشد.

شایان ذکراست این پروژه با ۱۱۶ مترمربع با هزینه‌ای بالغ بر یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در اقدامی ارزشمند به همت خیر نیک اندیش دکتر آزیتا محققیان با مشارکت اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان در راستای توسعه و تامین زیر ساختها و فضاهای آموزشی استاندارد در جهت مهارت آموزی دانش آموزان و اشتغال آنان و اشاعه فرهنگ کارآفرینی احداث می شود.

 

  • منبع خبر : نوسازی مدارس گیلان